Aktuálně

Vážené pacientky, i za stávající situace jsou naše gynekologické ambulance v provozu bez omezení. Objednáváme preventivní prohlídky a provádíme všechna vyšetření. Jsme tady pro Vás.

Očkování

Očkování proti rakovině děložního čípku

Pro naše pacientky nabízíme očkování proti rakovině děložního čípku a genitálním bradavicím.

Je prokázáno, že rakovina děložního čípku je ve většině případů způsobena určitými typem viru nazývaného lidský papilomavirus (dále jen HPV virus).

Existuje několik typů HPV viru. Rozdělují se na nízce rizikové a vysoce rizikové typy. Předrakovinné změny a rakovinu děložního čípku způsobují vysoce rizikové typy. Nízce rizikové typy způsobují genitální bradavice.

Infekcí HPV se může nakazit žena kdykoli v životě. K přenosu viru dochází sexuálním stykem.

Nejlépe je očkovat ženy před zahájením pohlavního života, ale lze očkovat ženy a dívky v jakémkoli věku.

U 13-letých dívek je očkování proti rakovině děložního čípku hrazeno z veřejného zdravotního pojištění. Později si ženy musí očkování hradit samy.

Během svého života se virem nakazí až 50% žen, ve většině případů je ženský imunitní systém schopen obrany a virus eliminuje, u 20% nakažených virus zůstává a zvyšuje riziko vzniku rakoviny.

Infekce bývá ve většině případů bezpříznaková a vyšetří se pouze cytologickým stěrem při pravidelné preventivní prohlídce.

Více informací najdete například na: www.hpv-college.cz, www.hpv-guide.cz nebo www.hpv-vakcina.cz

Potřebujete poradit, nebo se chcete k nám podívat a zaregistrovat se?
Napište nám. Budeme se těšit na Vaši návštěvu.